Results by Event
Women 40-44 Discus Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
Finals
1 36 Anne Pastorkovich* 42 Fairfax, VA 17.30m 56-09 230
Women 70-74 Discus Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 91 Evelyn Wright* 70 Annapolis, MD 21.59m 70-10 307
Women 40-44 Hammer Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 36 Anne Pastorkovich* 42 Fairfax, VA 13.19m 43-03 139
Women 70-74 Hammer Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 91 Evelyn Wright* 70 Annapolis, MD 23.35m 76-07 351
Women 40-44 Weight Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 36 Anne Pastorkovich* 42 Fairfax, VA 4.95m 16-03.00 191
Women 70-74 Weight Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
-- 91 Evelyn Wright* 70 Annapolis, MD FOUL
Men 30-34 200 Meter Dash Outdoor Pentathlon
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 210 Adam Alderton 33 Arlington, VA 23.38 750
Men 35-39 200 Meter Dash Outdoor Pentathlon
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 72 Lee Faulkner 38 Marion, AR 27.03 446
Men 40-44 200 Meter Dash Outdoor Pentathlon
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 146 Chris Sarsony 40 Apex, NC 25.98 526
Men 45-49 200 Meter Dash Outdoor Pentathlon
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 79 Frank Makozy 47 Beaver, PA 27.90 1 384
2 53 James Higgins 47 Jessup, MD 34.17 2 66
Men 50-54 200 Meter Dash Outdoor Pentathlon
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 35 Muraji Nakazawa* 50 Herndon, MD 30.60 2 218
Men 60-64 200 Meter Dash Outdoor Pentathlon
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 57 Nick Stevens 62 Bethesda, MD 34.72 2 50
Men 70-74 200 Meter Dash Outdoor Pentathlon
==========================================================================
Name Age Team Finals H# Points
==========================================================================
1 21 Herman Blinchikoff 73 Pikesville, MD 42.40 2
Men 30-34 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 210 Adam Alderton 33 Arlington, VA 4:53.79 596
Men 35-39 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 72 Lee Faulkner 38 Marion, AR 5:33.29 383
Men 40-44 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 146 Chris Sarsony 40 Apex, NC 5:20.57 447
Men 45-49 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 79 Frank Makozy 47 Beaver, PA 5:22.16 439
2 53 James Higgins 47 Jessup, MD 7:01.97 69
Men 50-54 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 35 Muraji Nakazawa* 50 Herndon, MD 6:10.19 224
Men 60-64 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
-- 57 Nick Stevens 62 Bethesda, MD DNF
Men 70-74 1500 Meter Run Outdoor Pentathlon
=======================================================================
Name Age Team Finals Points
=======================================================================
1 21 Herman Blinchikoff 73 Pikesville, MD 8:03.04
Men 30-34 Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 210 Adam Alderton 33 Arlington, VA 6.29m 20-07.75 650
Men 35-39 Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 72 Lee Faulkner 38 Marion, AR 5.04m 16-06.50 390
Men 40-44 Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 146 Chris Sarsony 40 Apex, NC 4.37m 14-04.00 267
Men 45-49 Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 79 Frank Makozy 47 Beaver, PA 4.71m 15-05.50 328
2 53 James Higgins 47 Jessup, MD 3.44m 11-03.50 122
Men 50-54 Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 35 Muraji Nakazawa* 50 Herndon, MD 4.50m 14-09.25 290
Men 60-64 Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 57 Nick Stevens 62 Bethesda, MD 3.63m 11-11.00 149
Men 70-74 Long Jump Outdoor Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 21 Herman Blinchikoff 73 Pikesville, MD 2.45m 8-00.50 13
Men 19&U Discus Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 80 Frank Nothaft 18 Vienna, VA 36.94m 121-02 603
Men 30-34 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 210 Adam Alderton 33 Arlington, VA 28.05m 92-00 426
Men 35-39 Discus Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 220 Kunle Lawson 35 Athens, OH 48.05m 157-08 830
2 8 James Barr* 39 Arlington, VA 37.54m 123-02 615
Men 35-39 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 72 Lee Faulkner 38 Marion, AR 25.35m 83-02 374
Men 40-44 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 146 Chris Sarsony 40 Apex, NC 28.21m 92-07 429
Men 40-44 Discus Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 2 Anthony Dziepak* 41 Oakton, VA 36.07m 118-04 585
Men 45-49 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 79 Frank Makozy 47 Beaver, PA 28.80m 94-06 441
2 53 James Higgins 47 Jessup, MD 21.64m 71-00 303
Men 50-54 Discus Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 211 Gary Sutton 53 Richmond, VA 29.40m 96-05 453
Men 50-54 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 35 Muraji Nakazawa* 50 Herndon, MD 27.16m 89-01 409
Men 60-64 Discus Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 20 Jerry Bookin-Weiner* 61 Columbia, MD 37.72m 123-09 618
2 27 William Gainey 60 Clements, MD 37.39m 122-08 612
2 223 Victor Litwinski* 63 McLean, VA 30.01m 98-05 465
Men 60-64 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 57 Nick Stevens 62 Bethesda, MD 22.95m 75-03 328
Men 65-69 Discus Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 45 Michael Valle 66 Hillsborough, NC 39.16m 128-06 648
Men 70-74 Discus Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 195 Ezzat Pashai* 72 Fairfax, VA 34.43m 112-11 552
Men 70-74 Discus Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 21 Herman Blinchikoff 73 Pikesville, MD 19.60m 64-04 265
Men 75-79 Discus Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 178 Ray Feick 75 Gilbertsville, PA 24.45m 80-02 357
2 70 Darrell Dempster 78 Annapolis, MD 19.50m 64-00 263
Men 19&U Hammer Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 80 Frank Nothaft 18 Vienna, VA 45.04m 147-09 595
Men 35-39 Hammer Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 220 Kunle Lawson 35 Athens, OH 44.16m 144-10 580
2 8 James Barr* 39 Arlington, VA 28.47m 93-05 326
Men 40-44 Hammer Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 2 Anthony Dziepak* 41 Oakton, VA 45.10m 147-11 596
Men 50-54 Hammer Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
-- 211 Gary Sutton 53 Richmond, VA DNF
Men 60-64 Hammer Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 20 Jerry Bookin-Weiner* 61 Columbia, MD 37.39m 122-08 470
2 27 William Gainey 60 Clements, MD 32.49m 106-07 390
Men 65-69 Hammer Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 45 Michael Valle 66 Hillsborough, NC 36.75m 120-07 459
Men 70-74 Hammer Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 195 Ezzat Pashai* 72 Fairfax, VA 31.35m 102-10 372
Men 75-79 Hammer Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 178 Ray Feick 75 Gilbertsville, PA 27.85m 91-04 316
2 70 Darrell Dempster 78 Annapolis, MD 15.11m 49-07 117
Men 30-34 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 210 Adam Alderton 33 Arlington, VA 50.25m 164-10 592
Men 35-39 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 72 Lee Faulkner 38 Marion, AR 38.55m 126-06 421
Men 40-44 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 146 Chris Sarsony 40 Apex, NC 30.32m 99-06 304
Men 45-49 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 79 Frank Makozy 47 Beaver, PA 34.18m 112-02 358
2 53 James Higgins 47 Jessup, MD 21.91m 71-10 187
Men 50-54 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 35 Muraji Nakazawa* 50 Herndon, MD 31.76m 104-02 324
Men 60-64 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 57 Nick Stevens 62 Bethesda, MD 24.53m 80-06 223
Men 70-74 Javelin Throw Outdoor Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 21 Herman Blinchikoff 73 Pikesville, MD 23.73m 77-10 212
Men 19&U Weight Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 80 Frank Nothaft 18 Vienna, VA 12.88m 42-03.25 614
Men 35-39 Weight Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 220 Kunle Lawson 35 Athens, OH 11.84m 38-10.25 555
2 8 James Barr* 39 Arlington, VA 9.40m 30-10.25 419
Men 40-44 Weight Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 2 Anthony Dziepak* 41 Oakton, VA 12.88m 42-03.25 614
Men 50-54 Weight Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
2 211 Gary Sutton 53 Richmond, VA 11.85m 38-10.50 556
Men 60-64 Weight Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 20 Jerry Bookin-Weiner* 61 Columbia, MD 15.30m 50-02.50 752
2 27 William Gainey 60 Clements, MD 14.00m 45-11.25 678
3 223 Victor Litwinski* 63 McLean, VA 9.81m 32-02.25 441
Men 70-74 Weight Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 195 Ezzat Pashai* 72 Fairfax, VA 11.79m 38-08.25 553
Men 75-79 Weight Throw Weight Pentathlon
=================================================================================
Name Age Team Finals Points
=================================================================================
1 178 Ray Feick 75 Gilbertsville, PA 11.05m 36-03.00 511
2 70 Darrell Dempster 78 Annapolis, MD 8.70m 28-06.50 380
Women 6&U 100 Meter Dash
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 118 Reese Graves 5 Leesburg, VA 19.78
2 196 Maya Whitfield 6 Sterling, VA 21.20
3 219 Sophia Saidi 6 Unattached 24.45
Boys 6&U 100 Meter Dash
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 242 Wilson Coles 6 Unattached 20.61 2
2 199 Nathaniel Lacey 5 Brookeville, MP 22.95 2
3 229 Jordan Ryan 6 Leesburg, VA 26.02 2
Women 7-8 100 Meter Dash
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 218 Kennedy Graves 8 Leesburg, VA 17.16 3
2 130 Bryauna Kralik 8 Hampton, VA 19.07 3
Boys 7-8 100 Meter Dash
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 160 Kristopher Thornton 8 Manassas, VA 15.86 4
2 198 Donovan Lacey 7 Brookeville, MN 17.22 4
3 120 Baxter Hamilton 7 Hyattsville, MD 18.22 4
4 189 Jaxon Hill 7 Haymarket, VA 19.61 4
Boys 9-10 100 Meter Dash
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 164 Travis Valmon 10 Rockville, MD 14.36 4
2 49 Bryce Walker 10 Columbia, MD 14.52 4
Women 9-10 100 Meter Dash
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 170 Kaleigh Winner 10 Alexandria, MD 14.17 3
2 62 Winona Peace 10 Silver Spring, MD 16.59 3
3 232 Kiara Ward 10 Unattached 17.14 3
4 181 Jasmine Ayala 9 Abingdon, MD 21.70 3
Boys 11-12 100 Meter Dash
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 138 Kevin Mannikko 12 Centreville, VA 18.11 5
2 184 Malik Oakes 11 Abingdon, MD 18.68 5
Women 13-14 100 Meter Dash
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Genamarie McCant 13 Fairfax Station, VA 13.53 5
Boys 13-14 100 Meter Dash
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 226 Chris Diehl 14 Centreville, VA 14.45 5
2 183 Jordan Hall 14 Abingdon, MD 15.81 5
3 182 Treyvon Hall 13 Abingdon, MD 17.58 5
Women 6&U 200 Meter Dash
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 196 Maya Whitfield 6 Sterling, VA 48.87
Women 7-8 200 Meter Dash
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 130 Bryauna Kralik 8 Hampton, VA 40.14
Boys 7-8 200 Meter Dash
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 160 Kristopher Thornton 8 Manassas, VA 32.85
2 120 Baxter Hamilton 7 Hyattsville, MD 39.69
Women 9-10 200 Meter Dash
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 170 Kaleigh Winner 10 Alexandria, MD 29.08 2
2 62 Winona Peace 10 Silver Spring, MD 34.94 2
3 232 Kiara Ward 10 Unattached 35.56 2
Boys 9-10 200 Meter Dash
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 49 Bryce Walker 10 Columbia, MD 29.69 2
2 136 Andrew Lofton Jr. 9 Philadelphia, PA 32.89 1
Women 11-12 200 Meter Dash
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 106 Sadiya Brooks 12 Philadelphia, PA 32.32 3
Boys 11-12 200 Meter Dash
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 215 Corey Tooke 12 Bristow, VA 34.09 3
2 159 Corey Thornton 11 Manassas, VA 34.19 2
Women 13-14 200 Meter Dash
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Genamarie McCant 13 Fairfax Station, VA 28.31 3
Boys 13-14 200 Meter Dash
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 183 Jordan Hall 14 Abingdon, MD 34.49 3
Boys 7-8 400 Meter Dash
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 120 Baxter Hamilton 7 Hyattsville, MD 1:28.28
Women 7-8 400 Meter Dash
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 130 Bryauna Kralik 8 Hampton, VA 1:32.51
Boys 9-10 400 Meter Dash
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 49 Bryce Walker 10 Columbia, MD 1:07.29 2
2 164 Travis Valmon 10 Rockville, MD 1:09.58 2
3 136 Andrew Lofton Jr. 9 Philadelphia, PA 1:22.31 1
Women 9-10 400 Meter Dash
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 170 Kaleigh Winner 10 Alexandria, MD 1:04.34 2
2 181 Jasmine Ayala 9 Abingdon, MD 2:04.07 3
Boys 11-12 400 Meter Dash
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 215 Corey Tooke 12 Bristow, VA 1:21.22 3
Women 11-12 400 Meter Dash
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 106 Sadiya Brooks 12 Philadelphia, PA 1:16.59 3
Women 13-14 400 Meter Dash
===================================================================
Name Age Team Finals H#
===================================================================
1 Genamarie McCant 13 Fairfax Station, VA 59.08 3
2 190 Virginia Hill 13 Haymarket, VA 1:08.86 3
Women 7-8 1 Mile Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 209 Kaia Martin 7 Alexandria, VA 8:12.43
Boys 7-8 1 Mile Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 239 Brian O'Mara 7 Hamilton, VA 9:05.32
Boys 9-10 1 Mile Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 193 Kevin Wegner 9 Columbia, MD 8:16.99
Women 9-10 1 Mile Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 240 Erin O'Mara 9 Hamilton, VA 8:01.03
2 139 Lauren Mannikko 9 Centreville, VA 9:04.18
Women 11-12 1 Mile Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 203 Taylor Marie Borja 12 Fort Belvoir, VA 6:17.52
Boys 11-12 1 Mile Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 82 Matt Panzica 12 Ashburn, VA 5:28.94
2 192 Michael Wegner 11 Columbia, MD 6:07.74
3 215 Corey Tooke 12 Bristow, VA 6:33.57
4 87 Lance Rooks 12 Baltimore, MD 7:19.51
5 138 Kevin Mannikko 12 Centreville, VA 7:39.02
Women 13-14 1 Mile Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 85 Brittney Rooks 13 Baltimore, MD 5:34.57
2 186 Charlie Ann Krebs 13 Purcellville, VA 6:00.28
3 238 Christine O'Mara 13 Hamilton, VA 6:35.78
Women 7-8 800 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 209 Kaia Martin 7 Alexandria, VA 3:46.25
Boys 7-8 800 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 239 Brian O'Mara 7 Hamilton, VA 4:13.24
Women 9-10 800 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 139 Lauren Mannikko 9 Centreville, VA 4:08.33
Boys 11-12 800 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 82 Matt Panzica 12 Ashburn, VA 2:34.99
2 241 Michael O'Mara 11 Hamilton, VA 2:54.32
3 87 Lance Rooks 12 Baltimore, MD 2:54.67
4 138 Kevin Mannikko 12 Centreville, VA 3:38.65
Women 11-12 800 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 203 Taylor Marie Borja 12 Fort Belvoir, VA 2:56.01
Boys 13-14 800 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 226 Chris Diehl 14 Centreville, VA 2:31.90
Women 13-14 800 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 85 Brittney Rooks 13 Baltimore, MD 2:29.08
Women 7-8 3000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 209 Kaia Martin 7 Alexandria, VA 15:31.59
Boys 9-10 3000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 227 Christopher Blagg 10 Arlington, VA 12:06.56
2 193 Kevin Wegner 9 Columbia, MD 15:31.22
Boys 11-12 3000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 192 Michael Wegner 11 Columbia, MD 11:48.35
2 215 Corey Tooke 12 Bristow, VA 12:29.50
3 87 Lance Rooks 12 Baltimore, MD 15:03.71
Women 11-12 3000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 203 Taylor Marie Borja 12 Fort Belvoir, VA 12:25.33
Women 13-14 3000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 85 Brittney Rooks 13 Baltimore, MD 11:01.64
2 228 Emily Blagg 13 Arlington, VA 11:27.83
Men 19&U 5000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 204 Brandon Smith 17 Manassas Park, VA 17:20.38
Men 25-29 5000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 161 Brian Tullock 25 Centreville, VA 16:02.84
2 131 Joe LaMonte 27 Arlington, VA 16:12.88
Men 30-34 5000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 194 Karsten Brown 33 Front Royal, VA 19:00.72
Women 30-34 5000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 119 Jacqueline Gruendel 32 Burke, VA 18:11.08
Men 35-39 5000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 142 Randy McDermott* 35 Bethesda, MD 15:50.16
Women 35-39 5000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 163 Meredith Valmon 38 Rockville, MD 21:12.90
2 46 Cheryl Young 38 Reston, VA 21:23.06
3 55 Jennifer Lazio* 39 Alexandria, VA 23:17.41
Men 40-44 5000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 116 Jim Garster 40 Springfield, VA 17:11.00
2 207 Alan Thatcher 44 Manassas, VA 18:14.47
Women 40-44 5000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 212 Shirley Sameshima 40 McLean, VA 26:15.37
Men 45-49 5000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 29 David Haaga 46 Rockville, MD 16:41.01
2 217 Pat O'Mare 49 Falls Church, VA 18:12.14
Men 55-59 5000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 6 Jay Wind* 57 Arlington, VA 26:15.07
Men 65-69 5000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 25 Stephen Forman 67 McLean, VA 21:32.07
Men 70-74 5000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 4 Rolland Elliott 71 Accokeek, MD 29:55.78
Women 70-74 5000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 75 Tami Graf* 71 Lusby, MD 28:25.03
Men 19&U 10000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 86 DelVaughn Rooks 16 Baltimore, MD 39:01.48
Men 30-34 10000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 194 Karsten Brown 33 Front Royal, VA 36:51.03
Men 40-44 10000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 200 Kevin Nelson 42 Silver Spring, MD 42:47.75
Men 45-49 10000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 176 Ted Poulos* 45 McLean, DC 35:42.26
Men 50-54 10000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 68 Maurice Pointer* 51 Baltimore, MD 35:14.36
Women 50-54 10000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 201 Linda Padgett 52 Baltimore, MD 54:49.41
Men 55-59 10000 Meter Run
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 6 Jay Wind* 57 Arlington, VA 42:18.41
Boys 6&U 1500 Meter Race Walk
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 229 Jordan Ryan 6 Leesburg, VA 15:21.15
Men 55-59 5000 Meter Race Walk
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 197 John Morrison 58 Unattached 37:04.60
Men 60-64 5000 Meter Race Walk
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 223 Victor Litwinski* 63 McLean, VA 32:21.66
2 117 John Gersh* 60 Columbia, VA 33:59.89
Women 60-64 5000 Meter Race Walk
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
-- 248 Cathy Brocklin 61 Gaithersburg, MD DQ
Men 65-69 5000 Meter Race Walk
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 69 Terry Copeland 69 Frederick, MD 41:34.93
Men 65-69 10000 Meter Race Walk
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 174 Michael Schwed 66 Silver Spring, MD 1:13:30.21
-- 247 Sheldon Contract 68 North Bethesda, MD DQ
Women 65-69 10000 Meter Race Walk
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 59 Lois Dicker* 67 Silver Spring, MD 1:13:49.53
Men 70-74 10000 Meter Race Walk
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 90 Roger Webb 70 Alexandria, VA 1:17:59.91
Women 13-14 100 Meter Hurdles
================================================================
Name Age Team Finals
================================================================
1 124 Elizabeth Jagoe 14 Falls Church, VA 20.11
Women 7-8 High Jump
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 218 Kennedy Graves 8 Leesburg, VA 0.95m 3-01.25
Boys 11-12 High Jump
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 138 Kevin Mannikko 12 Centreville, VA 1.20m 3-11.25
Women 13-14 High Jump
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 124 Elizabeth Jagoe 14 Falls Church, VA 1.25m 4-01.25
2 94 Liz Ale 13 Oakton, MD 1.15m 3-09.25
Boys 13-14 High Jump
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 140 Josh Mathis 13 Reisterstown, MD 1.62m 5-03.75
2 226 Chris Diehl 14 Centreville, VA 1.30m 4-03.25
2 224 Keenan Chilton 14 Centreville, VA 1.30m 4-03.25
Women 6&U Long Jump
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 196 Maya Whitfield 6 Sterling, VA 1.51m 4-11.50
Boys 7-8 Long Jump
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 189 Jaxon Hill 7 Haymarket, VA 2.14m 7-00.25
Women 7-8 Long Jump
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 218 Kennedy Graves 8 Leesburg, VA 2.88m 9-05.50
Boys 9-10 Long Jump
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 164 Travis Valmon 10 Rockville, MD 3.67m 12-00.50
2 136 Andrew Lofton Jr. 9 Philadelphia, PA 3.50m 11-05.75
3 193 Kevin Wegner 9 Columbia, MD 2.06m 6-09.25
Women 9-10 Long Jump
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 62 Winona Peace 10 Silver Spring, MD 2.36m 7-09.00
2 181 Jasmine Ayala 9 Abingdon, MD 2.12m 6-11.50
Boys 11-12 Long Jump
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 184 Malik Oakes 11 Abingdon, MD 2.83m 9-03.50
Women 11-12 Long Jump
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 106 Sadiya Brooks 12 Philadelphia, PA 3.43m 11-03.00
Boys 13-14 Long Jump
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 183 Jordan Hall 14 Abingdon, MD 3.35m 11-00.00
2 182 Treyvon Hall 13 Abingdon, MD 3.09m 10-01.75
Women 13-14 Long Jump
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 190 Virginia Hill 13 Haymarket, VA 4.42m 14-06.00
2 124 Elizabeth Jagoe 14 Falls Church, VA 4.15m 13-07.50
3 94 Liz Ale 13 Oakton, MD 3.65m 11-11.75
Boys 6&U Shot Put
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 229 Jordan Ryan 6 Leesburg, VA 1.59m 5-02.75
Women 9-10 Shot Put
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 181 Jasmine Ayala 9 Abingdon, MD 4.66m 15-03.50
Boys 11-12 Shot Put
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 184 Malik Oakes 11 Abingdon, MD 7.07m 23-02.50
Boys 13-14 Shot Put
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 225 Jacob Millson 14 Centreville, VA 10.36m 34-00.00
2 183 Jordan Hall 14 Abingdon, MD 8.81m 28-11.00
3 182 Treyvon Hall 13 Abingdon, MD 7.41m 24-03.75
Women 13-14 Shot Put
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 94 Liz Ale 13 Oakton, MD 8.84m 29-00.00
2 124 Elizabeth Jagoe 14 Falls Church, VA 6.11m 20-00.50
Men 19&U Discus Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 80 Frank Nothaft 18 Vienna, VA 36.94m 121-02
2 216 Shaz Usman 17 Sterling, VA 34.96m 114-08
3 224 Keenan Chilton 14 Centreville, VA 28.35m 93-00
4 225 Jacob Millson 14 Centreville, VA 27.53m 90-04
Women 19&U Discus Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 100 Natalie Jean Baird 17 Sterling, VA 41.83m 137-03
2 145 Meredith Oare 15 Sterling, VA 25.32m 83-01
3 243 Anya Matthews Unattached 21.33m 70-00
Men 35-39 Discus Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 220 Kunle Lawson 35 Athens, OH 48.05m 157-08
2 8 James Barr* 39 Arlington, VA 37.54m 123-02
Women 35-39 Discus Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 235 Jill Kennedy 36 Palmyra, VA 19.34m 63-05
Men 40-44 Discus Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 2 Anthony Dziepak* 41 Oakton, VA 36.07m 118-04
Women 40-44 Discus Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 36 Anne Pastorkovich* 42 Fairfax, VA 17.30m 56-09
Men 45-49 Discus Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 158 Warren Taylor 48 Columbia, PA 41.86m 137-04
2 246 Frank Cancino 48 Hopewell, VA 33.68m 110-06
Men 50-54 Discus Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 51 Herman Pinque 51 Sewell, NJ 32.00m 105-00
2 211 Gary Sutton 53 Richmond, VA 29.40m 96-05
Women 55-59 Discus Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 222 Cindy Lea Arbelbide 58 Front Royal, VA 22.53m 73-11
Men 60-64 Discus Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 172 Nick Nichols 60 Fredricksburg, MD 45.49m 149-03
2 20 Jerry Bookin-Weiner* 61 Columbia, MD 37.72m 123-09
3 27 William Gainey 60 Clements, MD 37.39m 122-08
4 31 Richard Klehm 63 Spotsylvania, VA 32.44m 106-05
5 223 Victor Litwinski* 63 McLean, VA 30.01m 98-05
-- 208 Anatoli Welihozkiy 61 Fairfax, VA ND
Men 65-69 Discus Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 39 Larry Pratt 66 Newark, DE 45.31m 148-08
2 45 Michael Valle 66 Hillsborough, NC 39.16m 128-06
Men 70-74 Discus Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 44 William Smith* 72 Richmond, VA 40.80m 133-10
2 195 Ezzat Pashai* 72 Fairfax, VA 34.43m 112-11
3 244 Bob Klaren 74 Unattached 24.75m 81-02
Women 70-74 Discus Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 91 Evelyn Wright* 70 Annapolis, MD 21.59m 70-10
Men 75-79 Discus Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 178 Ray Feick 75 Gilbertsville, PA 24.45m 80-02
2 70 Darrell Dempster 78 Annapolis, MD 19.50m 64-00
Men 19&U Hammer Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 80 Frank Nothaft 18 Vienna, VA 45.04m 147-09
Women 19&U Hammer Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 166 Ashlen Veatch 13 Roanoke, VA 39.82m 130-08
2 165 Aimee Veatch 17 Roanoke, VA 38.52m 126-04
3 100 Natalie Jean Baird 17 Sterling, VA 33.56m 110-01
4 5 Jessie Echard 17 Fairfax, VA 32.70m 107-03
5 1 Asia Echard 17 Fairfax, VA 25.25m 82-10
Men 35-39 Hammer Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 251 Anders Halvorsen 38 Fairfax, VA 52.68m 172-10
2 220 Kunle Lawson 35 Athens, OH 44.16m 144-10
3 8 James Barr* 39 Arlington, VA 28.47m 93-05
Men 40-44 Hammer Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 2 Anthony Dziepak* 41 Oakton, VA 45.10m 147-11
Women 40-44 Hammer Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 36 Anne Pastorkovich* 42 Fairfax, VA 13.19m 43-03
Men 60-64 Hammer Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 208 Anatoli Welihozkiy 61 Fairfax, VA 37.46m 122-11
2 20 Jerry Bookin-Weiner* 61 Columbia, MD 37.39m 122-08
3 27 William Gainey 60 Clements, MD 32.49m 106-07
4 223 Victor Litwinski* 63 McLean, VA 19.62m 64-04
Men 65-69 Hammer Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 45 Michael Valle 66 Hillsborough, NC 36.75m 120-07
Men 70-74 Hammer Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 195 Ezzat Pashai* 72 Fairfax, VA 31.35m 102-10
Women 70-74 Hammer Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 91 Evelyn Wright* 70 Annapolis, MD 23.35m 76-07
Men 75-79 Hammer Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 178 Ray Feick 75 Gilbertsville, PA 27.85m 91-04
2 70 Darrell Dempster 78 Annapolis, MD 15.11m 49-07
Men 19&U Weight Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 80 Frank Nothaft 18 Vienna, VA 12.88m 42-03.25
Women 19&U Weight Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 100 Natalie Jean Baird 17 Sterling, VA 10.28m 33-08.75
2 95 Catherine Agoris 17 Reisterstown, MD 7.49m 24-07.00
Men 35-39 Weight Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 220 Kunle Lawson 35 Athens, OH 13.38m 43-10.75
2 8 James Barr* 39 Arlington, VA 10.05m 32-11.75
Men 40-44 Weight Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 2 Anthony Dziepak* 41 Oakton, VA 12.88m 42-03.25
Women 40-44 Weight Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 36 Anne Pastorkovich* 42 Fairfax, VA 4.95m 16-03.00
Men 45-49 Weight Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 96 Nicholas Agoris* 45 Reisterstown, MD 8.94m 29-04.00
Men 50-54 Weight Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 211 Gary Sutton 53 Richmond, VA 11.85m 38-10.50
Men 60-64 Weight Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 20 Jerry Bookin-Weiner* 61 Columbia, MD 15.13m 49-07.75
2 27 William Gainey 60 Clements, MD 14.35m 47-01.00
3 208 Anatoli Welihozkiy 61 Fairfax, VA 12.83m 42-01.25
4 223 Victor Litwinski* 63 McLean, VA 9.81m 32-02.25
Men 65-69 Weight Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 45 Michael Valle 66 Hillsborough, NC 14.14m 46-04.75
Men 70-74 Weight Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 195 Ezzat Pashai* 72 Fairfax, VA 11.79m 38-08.25
-- 93 Gordon Bobell 71 Arlington, VA FOUL
Women 70-74 Weight Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 91 Evelyn Wright* 70 Annapolis, MD 9.64m 31-07.50
Men 75-79 Weight Throw
==========================================================================
Name Age Team Finals
==========================================================================
1 178 Ray Feick 75 Gilbertsville, PA 11.25m 36-11.00
2 70 Darrell Dempster 78 Annapolis, MD 8.70m 28-06.50
|
|